Ισόπαλη 2-2 εξήλθε η ΟΜΟΝΟΙΑ/ΑΡΑΡΑΤ, στον εκτός έδρας αγώνα απέναντι στην Ανόρθωση.

Η ομάδα της Αμμοχώστου μπήκε καλύτερα στον αγώνα, ανοίγοντας το σκορ στο 9’, με το 1-0 να είναι και σκορ ημιχρόνου. Δύο λεπτά μετά την έναρξη του 2ου μέρους, οι γηπεδούχοι πέτυχαν και δεύτερο γκολ, με εκτέλεση πέναλτι στο 22’.

Μετά το δεύτερο γκολ, η ομάδα μας βελτίωσε την απόδοση της μειώνοντας αρχικά στο 31’ και ισοφαρίζοντας το παιχνίδι ένα λεπτό πριν το τέλος, στο 39’. Και τα δύο γκολ της ομάδας μας πέτυχε ο Μανώλης Μανώλη, χαρίζοντας στους «πράσινους» ένα πολύ σημαντικό βαθμό, έτσι όπως εξελίχτηκε ο αγώνας.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ/ΑΡΑΡΑΤ μετά από αυτό το αποτέλεσμα ανέβηκε τους 7 βαθμούς σε 3 παιχνίδια. Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας, απέναντι στον Εθνικό Λατσιών την ερχόμενη Πέμπτη.

Αρχική πεντάδα: Σκαμπύλης, Πρέα, Βίκτωρ,Σέζαρ και Ανδρέου.