Στην ενδέκατη συνεχόμενη νίκη της έφτασε η Papa John’s ΟΜΟΝΟΙΑ, αυτή τη φορά κερδίζοντας τη Νέα Σαλαμίνα εκτός έδρας με 3-0 σετ (17-25, 19-25, 23-25) και έτσι συνέχισε την πορεία της  προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος.
Οι «πράσινοι» με σοβαρότητα, πειθαρχία και συγκέντρωση «καθάρισαν» σχετικά άνετα ένα δύσκολο παιχνίδι και διατηρήθηκαν στην κορυφή της βαθμολογίας, ξεπερνώντας παράλληλα άλλο ένα «εμπόδιο».
Αν και η ΟΜΟΝΟΙΑ ξεκίνησε δυναμικά το πρώτο σετ (1-5), στη συνέχεια η Νέα Σαλαμίνα ισορρόπησε (5-5), όμως η ομάδα μας σταδιακά μεγάλωνε τη διαφορά (11-16) και πιάνοντας αρκετά καλή απόδοση κατάφερε σχετικά εύκολα να φτάσει στο 1-0 με σκορ 17-25.
Απ’ εκεί που σταμάτησε στο πρώτο σετ ξεκίνησε το δεύτερο η ΟΜΟΝΟΙΑ (7-10), η οποία φρόντισε να πάρει προβάδισμα και να το διαφυλάξει στην εξέλιξη (13-18) και με μεγάλη προσοχή στα κρίσιμα στάδια (17-21), κατάφερε να φτάσει στο 2-0 με σκορ 19-25.
Αποφασισμένη για να «καθαρίσει» τον αγώνα μπήκε η ομάδα μας στο τρίτο σετ (1-4), με τους γηπεδούχους να καταβάλλουν προσπάθεια για να μείνουν κοντά στο σκορ (11-12), ωστόσο οι «πράσινοι» αν και ισοφαρίστηκαν (15-15), κατάφεραν με χαρακτήρα και καρδιά νικητή να ανεβάσουν στροφές (18-21) και να φτάσουν στο 3-0 με σκορ 23-25.