Δεν τα κατάφερε να συνεχίσει το νικηφόρο σερί της η ομάδα πετόσφαιρας της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, η οποία έχασε από τη Νέα Σαλαμίνα με 3-1 σετ, στο στάδιο «Ελευθερία», σε αγώνα στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.
Οι «πράσινοι» αιφνιδιάστηκαν από τον αντίπαλο, δεν μπόρεσαν να αποδώσουν σύμφωνα με τις πραγματικές τους δυνατότητες, σε καθοριστικά σημεία του αγώνα δεν είχαν το καθαρό μυαλό και την αυτοσυγκέντρωση, έτσι δέχτηκαν την ήττα έπειτα από επτά συνεχόμενες επιτυχίες.
Η ομάδα μας έχασε το πρώτο σετ με 21-25, ωστόσο στο δεύτερο έδειξε σημάδια ανάκαμψης και κέρδισε με 25-23. Το πιο καθοριστικό σετ του αγώνα ήταν το τρίτο, εκεί όπου οι «πράσινοι» έχασαν στις λεπτομέρειες με 24-26, ενώ στο τέταρτο σετ η ομάδα μας ολοκλήρωσε την ήττα της χάνοντας με 18-25.