Τον πρώτο εντός έδρας αγώνα της για την αγωνιστική περίοδο 2014-15 δίνει απόψε (19:30) η Papa John’s ΟΜΟΝΟΙΑ, η οποία φιλοξενεί στο στάδιο «Ελευθερία» την Ένωση Νέων Παραλιμνίου και θα επιδιώξει να πετύχει την πρώτη της νίκη τριών βαθμών στο πρωτάθλημα.
Οι «πράσινοι», μετά την επιβλητική κατάκτηση του Σούπερ Καπ (3-0 νίκη σε βάρος της Ανόρθωσης), γνώρισαν την ήττα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος από την ΑΕΚ Καραβά (3-1 σετ), συνεπώς θέλουν να επιστρέψουν στις επιτυχίες, έχοντας ξανά μία πολύ καλή εμφάνιση.
Ο αγώνας θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών, μετά την τιμωρία μίας αγωνιστικής που «κουβαλά» η ομάδα μας από την περσινή σεζόν, συνεπώς τεχνική ηγεσία και πετοσφαιριστές δεν θα έχουν τη συμπαράσταση του κόσμου της ΟΜΟΝΟΙΑΣ.
Δεν υπάρχουν αγωνιστικά προβλήματα στην ομάδα μας, έτσι ο προπονητής, Σάββας Σάββα, θα έχει όλους τους παίκτες στη διάθεσή του.