Για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική οι Επίλεκτες ομάδες της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου της ΟΜΟΝΟΙΑΣ πετυχαίνουν το απόλυτο στις νίκες, σε αγώνες πρωταθλήματος.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ U17 επικράτησε εκτός έδρας της Αλκής με 2-4. Ο αγώνας κρίθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, χρονικό διάστημα στο οποίο ο Γιώργος Ποντικός πέτυχε δύο γκολ, χαρίζοντας τη νίκη στους “πράσινους”. Το πρώτο ημίχρονο είχε ολοκληρωθεί ισόπαλο 2-2. Το “τριφύλλι” παρέμεινε στην 5η θέση της βαθμολογίας, έχοντας πέντε βαθμούς λιγότερους από τον Ολυμπιακό που βρίσκεται ένα “σκαλοπάτι” πιο πάνω, δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ U16 πέτυχε δεύτερη συνεχόμενη νίκη, κερδίζοντας εκτός έδρας τον Εθνικό Άχνας με 2-3. Ο Άγγελος Ζευκής με δύο γκολ νωρίς στο παιχνίδι, έβαλε σε θέση οδηγού τους “πράσινους”, ενώ το γκολ του Μιχάλη Χατζηγεωργίου στο δεύτερο ημίχρονο αποδείχτηκε καθοριστικό για την εξέλιξη του αγώνα. Η ομάδα μας παρέμεινε στην 9η θέση της βαθμολογίας, μετά από 14 νίκες, οκτώ ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ U15 συνέχισε την ξέφρενη πορεία της, πετυχαίνοντας διπλό σε βάρος του Εθνικού Άχνας με 7-0. Χατ – τρικ πέτυχε ο Αντόνιο Φώτη για την ομάδα μας, η οποία έφτασε στους 100 βαθμούς, δύο αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος. Οι πρωταθλητές διατηρούν 13 βαθμούς διαφορά από το 2ο στη βαθμολογία ΑΠΟΕΛ. Παραμένουν αήττητοι με 32 νίκες και τέσσερις ισοπαλίες και συντελεστή τερμάτων 178-11.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ U14 έφτασε στις τέσσερις διαδοχικές νίκες, μετά την επικράτησή της σε βάρος του Εθνικού Άχνας με 5-0. Το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, καθώς η ομάδα μας είχε πετύχει τέσσερα γκολ. Οι “πράσινοι” διατηρήθηκαν στην 3η θέση της βαθμολογίας, μετά από 23 νίκες, δέκα ισοπαλίες και δέκα ήττες και συντελεστή τερμάτων 70-33.