Πέτυχε στο απόλυτο τον στόχο της η Papa John’s ΟΜΟΝΟΙΑ, καθώς κέρδισε άνετα τον ΑΠΟΕΛ με 3-0, σε αγώνα στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, που διεξήχθη στο στάδιο «Ελευθερία».
Με αυτήν της τη νίκη η ομάδα μας πρόσθεσε τρεις βαθμούς στη συγκομιδή της, έφτασε στις έξι συνεχόμενες νίκες και συνεχίζει με αξιώσεις την καταδίωξη της πρώτης θέσης.
Παρά το γεγονός ότι στο ξεκίνημα του αγώνα οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ (6-6), όσο ο χρόνος περνούσε οι «πράσινοι» ανέβαζαν ρυθμούς και άρχισαν να «κτίζουν» διαφορά (14-10), την οποία αύξαναν με την πάροδο του χρόνου (22-16), φτάνοντας στο 1-0 με σκορ 25-17.
Στο δεύτερο σετ η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά και πήρε τα ηνία νωρίς (7-3), ενώ στη συνέχεια με πολλή συγκέντρωση, αποφασιστικότητα και καλή απόδοση «έκτισαν» μία καλή διαφορά (18-11), φτάνοντας άνετα στο 2-0 με σκορ 25-17.
«Μουδιασμένα» ξεκίνησε το τρίτο σετ η ομάδα μας, έτσι οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα (5-8), ωστόσο οι «πράσινοι» επανήλθαν στα καλά επίπεδα απόδοσης και με αντεπίθεση ισοφάρισαν (15-15), ακολούθως με μεγάλη προσπάθεια μπήκαν μπροστά  στο σκορ (21-20) και στο τέλος πέτυχαν το 3-0 με σκορ 25-22.