Νικήτρια με 2-1 ήταν η ΟΜΟΝΟΙΑ στο πρώτο φιλικό επί Πολωνικού εδάφους, με αντίπαλο την Wolfsburg U23. Σκόρερ για τους “πράσινους” ήταν οι Γκαφούρ (40΄) και Μόντες (51΄), ενώ η Γερμανική ομάδα είχε ισοφαρίσει προσωρινά (48΄).

Οι καλύτερες φάσεις του αγώνα:

-5΄ Στο 5’ ο Παναγη αποκρούει κοντινό πλασέ του Ρίτσι

-10′ Ο Μόντες βρήκε τον Χριστοφή, αυτός έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα είχε κατεύθυνση την εστία όμως κτύπησε στον Νταρμπισάιαρ και έφυγε έξω

-11′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια… Ο Μόντες βρήκε τον Νταρμπισάιαρ, το πλασέ του οποίου έφυγε έξω

-18′ Καλό σουτ του Νταρμπισάιαρ εκτός περιοχής, η μπάλα έξω

-22′ Ο Παναγη αποκρούει δυνατό σουτ

-32′ Ο Μόντες βρήκε τον Νταρμπισάιαρ με παράλληλο γύρισμα, όμως τελευταία στιγμή οι αμυντικοί έδιωξαν σε κόρνερ

-40′ ΓΚΟΛ για την Ομόνοια!!! Γίνεται το 1-0 με κεφαλιά του Γκαφούρ, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Άλεξ

– Τέλος ημιχρόνου.

– Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με μια αλλαγή η Ομόνοια. Στη θέση του Ζίβετς πέρασε ο Πρέτσε

– 48′ ΓΚΟΛ για την Wolfsburg U23. Ισοφαρίζει με πλασέ

-51′ ΓΚΟΛ για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Μόντες!! Με σουτ εκτός περιοχής, ο Μόντες πετυχαίνει το 2-1.

-63′ Ο Παναγή αποκρούει συρτό σουτ από το ύψος της περιοχής

-68′ Μέσα οι Αλμπίν, Τζαρσίνιο, Ενρίκεζ και Μανρίκε, εκτός οι Μόντες, Χριστοφή, Λοέ και Λόπεζ

-73′ Πλασέ του Αλμπιν από καλή θέση, η μπάλα ψηλά έξω

-76′ Μέσα οι Γκρίνιτζ και Κούσουλος, εκτός οι Νταρμπισάιαρ και Βύντρα

-78′ Καλό σουτ από το ύψος της περιοχής από την Wolfsburg U23, η μπάλα κτυπά σε αμυντικό και πάει κόρνερ

-81′ Ο Παναγη αποκρούει σουτ στο δεύτερο δοκάρι

-Τέλος αγώνα. Νίκη για την Ομόνοια με 2-1, με γκολ των Γκαφούρ και Μόντες.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Κωνσταντίνος Παναγή, Τζαΐλσον Αραούχο, Ίσμα Λόπεζ (71΄ Κριστιάν Μανρίκε), Λούκας Βύντρα (77΄ Γιάννης Κούσουλος), Μίκαελ Γκαφούρ, Ραούλ Λοέ (71΄ Χόρχε Ενρίκεζ), Άλεξ Σοάρες, Κρίστιαν Μόντες (71′Χουάν Αλμπίν), Δημήτρης Χριστοφή (71′Τζαρσίνιο Αντόνια), Σάσα Ζίβετς (46΄ Φράνιο Πρέτσε), Ματ Ντάρμπισαϊαρ (77΄ Τζόρνταν Γκρίνιτζ).