Ισοφάρισε σε 1-1 την σειρά των ημιτελικών απόψε η ΟΜΟΝΟΙΑ/ΑΡΑΡΑΤ, η οποία επιβλήθηκε εκτός έδρας της Ανόρθωσης με 1-3.

Η ομάδα μας ξεκίνησε τον αγώνα με τους Σκαμπύλη, Βίκτορ, Σέζαρ,Πρέα και Ανδρέου.

Οι “πράσινοι” μπήκαν από την αρχή πολύ δυνατά και άνοιξαν το σκορ στο 15′ με τον Ιωάννου, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Ανδρέου έκανε το 0-2. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 19′ σε 1-2, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο κινήθηκε σε πιο χαμηλό ρυθμό, με την ομάδα μας να πετυχαίνει το 1-3, με σκόρερ και πάλι τον αρχηγό, Ανδρέου. Μετά το σημερινό αποτέλεσμα, η ομάδα στρέφει την προσοχή της στον αγώνα της ερχόμενης εβδομάδας, με στόχο φτάσει στο 2-1 και να αποκτήσει προβάδισμα πρόκρισης στους τελικούς.