Νίκη με 3-0 σετ, απέναντι στην Αναγέννηση Δερύνειας, πέτυχε απόψε η πετοσφαιρική ομάδα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, σε αγώνα που έγινε στο στάδιο «Ελευθερία», στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Γιάννη Καλμαζίδη άφησε πίσω της την ήττα της περασμένης εβδομάδας από τον Παφιακό και παρέμεινε στο κυνήγι της πρώτης θέσης, ενόψει των playoff. Οι «πράσινοι» παρουσιάστηκαν από την αρχή σοβαροί και αποφασισμένοι και δεν άφησαν κανένα περιθώριο στον αντίπαλο, κερδίζοντας και τα τρία σετ με σχετική άνεση (25-16, 25-15, 25-17).

Η ομάδα μας ανέβηκε στους 30 βαθμούς,  παραμένοντας στο -3 από την κορυφή, δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε της κανονικής διάρκειας.

Επόμενος αγώνας την ερχόμενη Παρασκευή είναι η Ολυμπιάς Φρενάρου, εντός έδρας, για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος.