Αποφασισμένη για να παλέψει μέχρι το τελικό σφύριγμα για τη νίκη είναι η Καπάτσος ΟΜΟΝΟΙΑ, στον σημερινό (29/01, 18:00) της αγώνα με αντίπαλο τον ΑΠΟΕΛ, που θα διεξαχθεί στο στάδιο «Ελευθερία», στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.
Οι «πράσινοι» έχουν φτάσει πολλές φορές κοντά στην «πηγή», χωρίς στο τέλος να πιούν «νερό», όσο αφορά τις υποχρεώσεις τους την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο. Πλησίασαν αρκετές φορές στο να πετύχουν περισσότερες από μία νίκες, ωστόσο στις λεπτομέρειες δεν κατάφερνα να εξασφαλίσουν το «ροζ» φύλλο αγώνος.
Κάτι τέτοιο θα επιδιώξουν να πετύχουν σήμερα οι καλαθοσφαιριστές της ομάδας μας, απέναντι σε έναν αντίπαλο που διεκδικεί την κατάκτηση του τίτλου. Υπάρχει πίστη στην Καπάτσος ΟΜΟΝΟΙΑ, πως είναι εφικτό να έρθει η νίκη σήμερα, αλλά και αποφασιστικότητα για να γίνει μεγάλη προσπάθεια προς αυτήν την κατεύθυνση.
Το Τμήμα Καλαθόσφαιρας καλεί τον κόσμο της ΟΜΟΝΟΙΑΣ όπως στηρίξει την ομάδα μας σθεναρά, αλλά εντός των πλαισίων της αθλητοπρέπειας. Η εισφορά εισόδου έχει καθοριστεί στα πέντε ευρώ.