Ντέρμπι κορυφής δίνει απόψε (15/02, 20:00) η ομάδα πετόσφαιρας  της ΟΜΟΝΟΙΑΣ με αντίπαλο τον Παφιακό, στο στάδιο “Ελευθερία”, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι “πράσινοι” έχουν το μεγάλο κίνητρο της αύξησης της βαθμολογικής διαφοράς από τον Παφιακό, ο οποίος βρίσκεται στη 2η θέση, στους 10 βαθμούς, κάτι που εάν κάνουν πράξη, τότε θα πραγματοποιήσουν ένα αποφασιστικό βήμα για την κατάκτηση του δεύτερου συνεχόμενου πρωταθλήματος.

Η ομάδα μας βρίσκεται σε πολύ αγωνιστική κατάσταση, κάτι που μαρτυρεί με τον πιο εμφαντικό τρόπο το γεγονός πως μετρά 12 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια πρωταθλήματος, έχοντας κερδίσει 36 σετ και χάνοντας μόλις πέντε. Επιπλέον,  η ομάδα μας σημείωσε οκτώ νίκες με σκορ 3-0, τρεις νίκες με σκορ 3-1 και μόλις μία με σκορ 3-2.

Τεχνική ηγεσία και πετοσφαιριστές διατηρούν σε υψηλό επίπεδο την συγκέντρωση, την σοβαρότητα και την αγωνιστική τους πειθαρχία και παρουσιάζονται αποφασισμένοι για να κάνουν το δυναμικό βήμα τίτλου απόψε, δίνοντας με αυτόν τον τρόπο συνέχεια στην προσπάθειά τους για να γράψουν ιστορία και στη φετινή αγωνιστική περίοδο.

Οι πρωταθλητές μας θέλουν να δώσουν το αποψινό τους παιχνίδι μπροστά σε αρκετό κόσμο. Εξάλλου, είναι κάτι που αξίζουν, σύμφωνα με το τι δίνουν στο γήπεδο, σε κάθε τους αγώνα. Η εισφορά εισόδου έχει καθοριστεί στα 5 ευρώ.