Αν και ξεκίνησε πολύ καλά το παιχνίδι απέναντι στον Απόλλωνα, εντούτοις η Καπάτσος ΟΜΟΝΟΙΑ “λύγισε” στην 3η περίοδο και στο τέλος έχασε με σκορ 66-82, παρά τη φιλότιμη προσπάθεια που κατέβαλε, απέναντι σε έναν από τους βασικούς διεκδικητές του τίτλου.
Η ομάδα μας προηγήθηκε ακόμη και με εφτά πόντους στην 1η περίοδο, παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό μπάσκετ. Η εμπειρία του αντίπαλου φάνηκε σε καθοριστικά στάδια της 2ης περιόδου, ενώ στο επόμενο 10λεπτο “μίλησε” περισσότερο το βάθος των φιλοξενούμενων.
Παρά την ήττα, η Καπάτσος ΟΜΟΝΟΙΑ έδειξε ότι βρίσκεται σε ένα καλό επίπεδο, σύμφωνα πάντα με τα δικά της δεδομένα. Ο βασικός στόχος της αγωνιστικής περιόδου παραμένει η δημιουργία των “βάσεων”, πάνω στις οποίες την επόμενη σεζόν θα δημιουργηθεί μία ομάδα πιο διεκδικητική.
Καπάτσος ΟΜΟΝΟΙΑ (Νικόλας Παπαδόπουλος): Κυριάκου, Γεωργίου 2, Παπακώστας 5 (1), Γαβριήλ, Μάνιγκατ 16 (3), Γουάτσον 8 (2), Ρόμπινσον 4, Καραγιάννης, Νουαουκόνι 19, Πολυκάρπου, Τζαμάρ 12.
Απόλλωνας (Δημήτρης Παπαδόπουλος): Κυριάκου, Γρίβας 5 (1), Γεωργίου 2, Άπλεμπι 13 (1), Μακρέι 30 (2), Μπράσγουελ 9 (1), Πιττάκας 5 (1), Πάπε-Φαγέ 2, Μέισον 8, Πετγουέι 8.
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-17, 31-38,  46-59, 66-82