Αν και έχανε με 2-0 σετ από τον Παφιακό στην κλειστή αίθουσα “Διόνυσος” στην Πάφο, η ομάδα πετόσφαιρας της ΟΜΟΝΟΙΑΣ έκανε την ανατροπή κερδίζοντας με 2-3 σετ και έτσι έφερε την σειρά των τελικών υπέρ της, καθώς πλέον προηγείται με 2-1 στις νίκες.

Οι “πράσινοι” αν και πάλεψαν τα πρώτα δύο σετ, εντούτοις στις λεπτομέρειες υπερίσχυαν οι γηπεδούχοι, φτάνοντας μια ανάσα από τη νίκη. Ωστόσο, η ΟΜΟΝΟΙΑ απέδειξε ότι είναι φτιαγμένη από μέταλλο νικητή, πείσμωσε και κάνοντας ένα εξαιρετικό παιχνίδι κέρδισε τα επόμενα τρία σετ και έφτασε στην ανατροπή.

Η ομάδα μας έχει την ευκαιρία στην δική της έδρα, στο στάδιο “Ελευθερία”, την ερχόμενη Παρασκευή, να κάνει το αποφασιστικό άλμα τίτλου. Τη διαφορά καλείται για άλλη μια φορά να την κάνει ο κόσμος της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 20:00 και επιβάλλεται οι πετοσφαιριστές μας να αγωνιστούν μπροστά σε γεμάτες κερκίδες.

Τα σετ: 25-20, 25-23, 22-25, 17-25, 10-15