Με την κατάληψη της τέταρτης θέσης το Final Four του κυπέλλου, ολοκληρώθηκαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της γυναικείας ομάδας ποδοσφαίρου της ΟΜΟΝΟΙΑΣ στη σεζόν 2017-18.

Οι “πράσινες” γνώρισαν την ήττα με 2-1, στην παράταση, από το ΘΟΙ Λακαταμιας. Η ομάδα μας είχε προηγηθεί στο 61′ με πέναλτι της Σάρας Παπαδοπούλου, δέχτηκε την ισοφάριση πέντε λεπτά αργότερα και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην ημίωρη παράταση. Το ΘΟΙ κατάφερε στο 11′ να κάνει το 2-1, που ήταν και το τελικό σκορ.

Αυτή ήταν η πρώτη χρονιά παρουσίας της γυναικείας ομάδας ποδοσφαίρου της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, κατά την οποία τερμάτισε στην 4η θέση της βαθμολογίας και έφτασε μέχρι τους “4” του κυπέλλου. Επιπλέον, έβαλε τις βάσεις σε θέματα οργάνωσης και λειτουργίας, προκειμένου να καταγράψει ακόμη καλύτερα αποτελέσματα την επόμενη αγωνιστική περίοδο.