Με τρεις ήττες από την ΑΕΛ συνεχίστηκαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεων των τριών εκ των πέντε Επίλεκτων ομάδων της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, το περασμένο Σαββατοκύριακο.

Η U17 γνώρισε την ήττα με 3-5, με το καθοριστικό γκολ της αναμέτρησης να σημειώνεται στα τελευταία λεπτά. Οι “πράσινοι” υποχώρησαν στην 6η θέση, όμως διατηρούν μικρή βαθμολογική διαφορά από τις ομάδες που βρίσκονται στις πιο ψηλές θέσεις.

Η U16 έχασε με 2-3, παρά το γεγονός ότι είχε μειώσει στα τελευταία λεπτά και κατέβαλε έντονη προσπάθεια για να πετύχει και τρίτο γκολ. Η ομάδα μας, μετά το αποτέλεσμα αυτό, παρέμεινε στην ένατη θέση της βαθμολογίας.

Η U14 γνώρισε την ήττα στη Λεμεσό με 3-0, δεχόμενη ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και δύο στο δεύτερο. Το αποτέλεσμα αυτό έριξε το “τριφύλλι” στην 4η θέση της βαθμολογίας, με ένα βαθμό λιγότερο από την ΑΕΛ που βρίσκεται στο τρίτο σκαλοπάτι.

Δεν παρουσιάστηκε στο γήπεδο η Ομόνοια Αραδίππου στον αγώνα με την ομάδα των U19 και την τύχη του αγώνα θα κρίνει η Δικαστική Επιτροπή. Η U15 θα αναμετρηθεί την ερχόμενη Τετάρτη με την ΑΕΛ, στη Λεμεσό.

Αναλυτικά:

U19 | ΟΜΟΝΟΙΑ – Ομόνοια Αραδίππου
* Δεν παρουσιάστηκε ο αντίπαλος. Για την τύχη του αγώνα θα αποφασίσει η Δικαστική Επιτροπή.

U17 | ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΕΛ 3-5
(35΄ πεν., 44΄ Ανδρόνικος Κακουλλής, 80΄ Μαρίνος Τζιωνής / 7΄ Μιχάλης Κωνσταντινίδης, 15΄ Μάριος Κυριάκου, 19΄ Μαρτίνος Ζύνωνος, 38΄ Μάριος Κυριάκου, 80΄ Δημήτρης Αβραάμ)

U16 | ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΕΛ 2-3
(51΄ Αντρέας Ιωάννου, 74΄ Ανδρέας Ζαχαρίου/ 19΄ Σωκράτης Μυλόπουλος, 39΄ Strahinja Kerkez, 57΄ Αντρέας Κκωστής)

U15 | ΑΕΛ – ΟΜΟΝΟΙΑ (θα διεξαχθεί την Τετάρτη, 18 Απριλίου, στις 16:00)

U14 | ΑΕΛ – ΟΜΟΝΟΙΑ 3-0
(12′ Γεώργιος Λουκά, 48΄ Σάββας Χριστοδούλου, 64΄ Θεμιστοκλής Θεμιστοκλέους)