Δεν κατάφερε η ομάδα μας να ξεκινήσει νικηφόρα την προσπάθειά της στο νέο πρωτάθλημα, καθώς στην πρεμιέρα γνώρισε την ήττα με 3-1 σετ από την ΑΕΚ Καραβά στη Λεμεσό.
Κοντά στο σκορ ήταν οι δύο ομάδες στη μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου σετ, ωστόσο στα τελικά του στάδια οι γηπεδούχοι είχαν το καθαρό μυαλό για να πάρουν διαφορά και στο τέλος να το κατακτήσουν με 25-21.
Παρόμοι ήταν το σκηνικό στο δεύτερο σετ, ωστόσο στο φινάλε του η ομάδα μας ήταν η πρωταγωνίστρια καθώς είχε ξεφύγει με 16-20 και λίγο αργότερα κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 με σκορ 25-20.
Στο τρίτο σετ η ΑΕΚ Καραβά από το ξεκίνημα κατάφερε να δημιοργούσει διαφορά ασφαλείας από την ομάδα μας και το οδήγησε σε αυτό το ρυθμό μέχρι και το τελικό 25-21, που της έδωσε προβάδισμα στο σκορ με 2-1.
Το τέταρτο σετ ήταν και το τελευταίο της αναμέτρησης, καθώς οι γηπεδούχοι από το ξεκίνημα μπήκαν δυναμικά και με αποφασιστικότητα, με την ομάδα μας να μην μπορεί σε κανένα στάδιο να πλησιάσει στο σκορ και έτσι μοιραία το έχασε με 25-20.