Λύγισε στις καθυστερήσεις του αγώνα η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου και έχασε από τη μόνιμη πρωταθλήτρια Απόλλων Ladies με 1-2, στο πρώτο της παιχνίδι για το πρωτάθλημα της αγωνιστικής περιόδου 2016-16.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ/Λευκοθέα πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση, στην παρθενική της παρουσία, κοίταξε στα μάτια τον μεγάλο αντίπαλό της και δικαιούταν κάτι καλύτερο μέσα από το παιχνίδι.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί με την Κωνσταντίνα Παφίτη στο 6΄, η ομάδα μας ισοφάρισε με την Εύη Ιωνά στο 17΄, ωστόσο το γκολ της Παρασκευούλλας Αντωνίου στις καθυστερήσεις, έκρινε τον νικητή του αγώνα.

ΟΜΟΝΟΙΑ/ΛΕΥΚΟΘΕΑ: ΜΑΡΙΑ ΜΑΤΘΑΙΟΥ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΡΗΓΑ, ΧΡΥΣΤΑΛΛΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ, ΜΙΚΑΕΛΑ ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΥ, ΣΤΑΥΡΟΥΛΛΑ ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ (27΄ IVANA TANEVA), ΜΑΡΙΑ ΤΟΥΜΑΖΟΥ, ΕΛΕΝΗ ΤΟΥΜΠΗ, EYH IΩΝΑ, ΣΑΡΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ (81΄ ΧΑΡΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ), ΜΥΡΟΦΟΡΑ ΤΟΥΜΑΖΟΥ (55΄ ΘΕΟΔΩΡΑ ΜΟΔΕΣΤΟΥ), ΞΕΝΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ.