Η Νέα Σαλαμίνα το νέο εμπόδιο στο δρόμο για τον τίτλο

Τη Νέα Σαλαμίνα αντιμετωπίζει εκτός έδρας απόψε (16/01, 19:30) η Papa John''s ΟΜΟΝΟΙΑ, σε αγώνα στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος και θα επιδιώξει τη νίκη, προκειμένου να συνεχίσει δυναμικά την πορεία της για κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Οι "πράσινοι" μετρούν δέκα συνεχόμενες νίκες και βρίσκονται μόνοι στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, έχοντας δύο βαθμούς περισσότερους από την ΑΕΚ Καραβά, η οποία έχει δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι με την Αναγέννηση Δερύνειας.

Μπορεί η Νέα Σαλαμίνα να βρίσκεται στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας, όμως παραμένει ένας επικίνδυνος αντίπαλος και μία παραδοσιακή δύναμη στην Κυπριακή πετόσφαιρα, ενώ θα είναι ενισχυμένη με την παρουσία του Ντραγκίεφ.

Θυμίζουμε πως στον πρώτο αγώνα είχε επικρατήσει η ομάδα μας με 3-0 σετ, στο στάδιο "Ελευθερία".

Αγωνιστικά προβλήματα δεν υπάρχουν για την ομάδα μας, από την οποία έχει παραχωρηθεί δανεικός στην Ανόρθωση ο 31χρονος ακραίος, Κωνσταντίνος Ευσταθίου, μέχρι το τέλος της σεζόν. Αυτή ήταν μία επιθυμία τόσο της ομάδας μας, όσο και του ίδιου του παίκτη, ώστε να παίρνει περισσότερα αγωνιστικά λεπτά και να διατηρηθεί σε αγωνιστική εγρήγορση.